Zdalne nauczanie stawia przed nami ogromne wyzwanie.
Jak sprostać zadaniom w obliczu barier komunikacyjnych, które przyniosła nam pandemia? To niezwykle trudne wyzwanie, zwłaszcza kiedy treści dydaktyczne musimy przekazać uczniom z niepełnosprawnością intelektualną oraz trudnościami w porozumiewaniu się. Jednak kiedy dokonamy analizy zainteresowań, potrzeb oraz mocnych stron naszych uczniów możemy osiągnąć postawione wcześniej cele. Przygotowując zadania i materiały edukacyjne dla moich uczniów staram się, aby były przejrzyste, zawierały krótki i jasny przekaz informacji oraz aby bazowały na metodach i narzędziach komunikacyjnych, dzięki którym będę miała pewność, że uczeń zrozumie realizowane treści. Takim narzędziem są m.in. dźwiękowe prezentacje, które:
1. W prosty ale atrakcyjny sposób przekazują informacje uczniom.
2. Można w szybki sposób dostosować do potrzeb i możliwości uczniów (stosując obraz, dźwięk, ruch itp.)
3. Umożliwiają uczniom samodzielną pracę, w tym szybką powtórkę materiału.
4. Po zapisaniu w komputerze czy na tablecie nie wymagają korzystania z Internetu, logowania się - zatem są bezpieczne i proste w obsłudze dla uczniów z SPE.
5. Bardzo aktywizują uczniów do pracy i dają zadowalające efekty.
Zachęcam zatem do pobrania i skorzystania z przygotowanego przeze mnie materiału, który pozwoli poznać oraz utrwalić symbole narodowe Polski.
Prezentację pobierz TUTAJ
Pobierz prezentację w wersji do edycji : PREZENTACJA
Bardzo prosta i przydatna. Dziękuję. Mam pytanie czy mogę ją udostępnić moim uczniom?
OdpowiedzUsuńOczywiście, bardzo proszę!
OdpowiedzUsuńŚwietne, dziękuję. Tylko jak sprawić żeby był dzwięk lub jak nagrać go?
OdpowiedzUsuńNo właśnie, prezentacja jest genialna w swojej prostocie, tylko hmmm..jak uruchomić dźwięk?
OdpowiedzUsuńWkrótce udostępnię link do edytowalnej wersji...faktycznie niektórzy z Państwa mają problem z dźwiękiem, być może chodzi o system komputerowy. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuń